Infotelefon +372 642 22 24

Õendusabi

Õendusabi on tervishoiuteenus, mille eesmärk on säilitada ja võimaluse korral parandada patsiendi tervislikku seisundit ning toimetulekuvõimet, ravida ja toetada stabiilses seisundis patsienti ning vajaduse korral leevendada tema vaevusi, valmistada inimest ette hooldusasutusse või koju minekuks.

Iseseisev statsionaarne õendusabi ehk õendusabi osutamine haiglas on mõeldud stabiilses seisundis patsiendile, kes ei vaja pidevat arstiabi, kuid kes vajab abi ja raviprotseduure mahus, mis ületab koduõenduse võimalused. Patsient võib sellist abi vajada pärast traumat või rasket haigust, kroonilise haiguse ägenedes, aga ka raskest haigusest tingitud vaevuste leevendamiseks.

Õendushaiglasse suunamise vajaduse otsustab perearst või eriarst kas ise või koos õega. Õendushaiglas viibimise aeg ja osutatavad teenused sõltuvad patsiendi tervislikust seisundist ja õendusabivajadusest. Arst konsulteerib õendushaiglas viibivat patsienti vastavalt vajadusele, kuid vähemalt üks kord nädalas.

Õendusabihaigla asub looduskaunis väikelinnas Keila haigla renoveeritud B-korpuse kaasaegselt sisustatud ruumides. Oleme loonud professionaalse meeskonna, kes pakub kvaliteetset tervishoiuteenust. Eesti ühe suurima õendusabihaiglana võtame vastu erineva raskusastmega patsiente.

Tuginedes koostööle aktiivravihaiglatega ja õendusabisektori vajadusele pakume:

  • Isolatsioonipalatid

Pakume üksikuid palateid isolatsiooni vajavatele patsientidele.

  • Perepalatid

Muutused tänapäeva ühiskonnas on olnud aluseks meie perepalatite süsteemi väljatöötamisele. Järjest sagenevad olukorrad, kus õendusabiteenusele suunatakse perekonnast rohkem kui üks inimene. Nende õendusabivajadused võivad olla erinevad, kuid soovi korral saame teenuseid pakkuda perepalatis.

Saatekiri statsionaarsele õendusabi teenusele on kättesaadav SIIT!

Keila haigla õendusjuht

Merle Vaher

+ 372 642 22 24

merle.vaher@haigla.ee

  

Õendushaigla osakonnad

4.korruse õed: palatid 401 – 427; valvetelefon +372 529 3672

5.korruse õed: palatid 501 – 527; valvetelefon +372 515 0786

Õendushaigla sotsiaaltöötaja

Ingrid Tamming

+ 372 642 22 25; + 372 514 13 67

ingrid@haigla.ee